Skip to content

Odwoływanie zajęć

Wybrane punkty z regulaminu stanowią:

  • Zajęcia odwołane do 5 godzin przed planowanym rozpoczęciem zajęć – bezpłatne
  • Zajęcia odwołane na krócej niż 5 godzin przed planowanym rozpoczęciem zajęć – płatne 50%
  • Zajęcia nieodwołane – płatne 100%

 

 

W przypadku konieczności odwołania zajęć należy dokonać tego najwcześniej jak to możliwe. Aby odwołać zajęcia należy telefonicznie lub za pomocą SMS’a powiadomić terapeutę o odwołaniu zajęć.

 

Mówiąc wprost: szanujmy swój czas.

Każdemu z nas mogą się trafić nieplanowane sytuacje wymuszające nieobecność – jest to w pełni zrozumiałe. Samochód może nie zapalić, osoba zamiast na terapii pojawia się na SORze – to właśnie losowość życia. Często jest jednak tak, że dzwonię z pytaniem, dlaczego kogoś nie ma, i słyszę: „aaa to dziś? zapomnieliśmy…”. I takie sytuacje są właśnie problemem.

Nieodwołana wizyta to tworzenie sztucznych kolejek, zajmowanie terminu, z którego mógłby skorzystać ktoś inny. W związku z dużą liczbą klientów oczekujących na zajęcia, proszę o zgłaszanie Waszych nieobecności najwcześniej, jak jest to możliwe. Z terminu, który się zwolni, skorzysta wówczas inna osoba.

Zarezerwowana dla Was godzina to czas, kiedy ja jestem gotowa do pracy, obecna w gabinecie, do którego już nikt inny w tym czasie nie przyjdzie, bo nie ma takiej możliwości. Traci potencjalny, potrzebujący Klient/ Pacjent, a także ja sama. Bo nie wiem, czy wiecie, ale praca terapeuty na zajęciach to dopiero końcowy efekt przygotowania jednostki terapeutycznej. Czas poświęcony na analizę poprzedniej sesji, programu terapeutycznego konkretnej osoby, przygotowanie pomocy, dobór materiałów/słownika/pomocy jest również wliczony w cenę prowadzonych zajęć.

Pamiętaj, że jeśli nie poinformujesz mnie o nieobecności lub robisz to na kilka minut przed wizytą, to zabierasz komuś szansę na pomoc, a mnie przepada planowany czas pracy. Osoby, które do mnie przychodzą, płacą za moją wiedzę, doświadczenie, umiejętności pomocy, towarzyszenie im w trudnościach, ale też właśnie za mój czas.

Liczę na Waszą wyrozumiałość i zrozumienie. Jeśli nie możesz pojawiać się na wizycie, poinformuj o tym proszę najwcześniej, jak jest to możliwe